Niebawem POCO F1 otrzyma bardzo ważną aktualizację

Pocophone pracuje nad nową aktualizacją, która obejmuje między innymi rejestrowanie sekwencji wideo w zwolnionym tempie przy 960 fps i tryb nocny do robienia udoskonalonych ujęć w warunkach słabego oświetlenia. Świeży tweet z POCO India ujawnił, że 960 fps w zwolnionym tempie i tryb nocny będzie dostępny dla użytkowników POCO F1 w ciągu dwóch tygodni.

Indyjski oddział POCO wprowadził ostatnio aktualizację do systemu Android 9 Pie na bazie MIUI dla użytkowników POCO F1. Po zainstalowaniu aktualizacji funkcja wyłączania notcha (zamaskowania czarną belką) nie jest już dostępna. Niektórzy napotkali problemy związane z parowaniem urządzeń poprzez Bluetooth, panelem z dotykiem i akumulatorem między innymi. Tweet Chandolu ujawnia także, że aktualizacja 960 fps w zwolnionym tempie i nocny tryb, a także poprawki w kwestii akumulatora i problemy z dotykiem, powinny zostać wyeliminowane.

Dodał także przez inny tweet, że rejestrowanie wideo w rozdzielczości 4K z prędkością 60 klatek na sekundę będzie dostępne dzięki stabilnej aktualizacji, która zostanie udostępniona w lutym. Nadal nie jest jednak jasne, czy POCO F1 otrzyma nareszcie wsparcie dla materiałów HD z Netflixa i innych serwisów streamingowych.

Zespół POCO wydaje się ciężko pracować, aby poprawić wrażenia wszystkich użytkujących POCO F1. W poprzednim tygodniu smartfon otrzymał oficjalne wsparcie TWRP, a teraz firma przygotowuje się do wprowadzenia kilku ważnych funkcji.

POCO F1 napędzany jest przez najwydajniejszy SoC firmy Qualcomm, jakim jest Snapdragon 845. Qualcomm Snapdragon 845 składa się z ośmiu rdzeni Kryo 385 (cztery bazują na ARM Cortex-A75 o taktowaniu do 2.8 GHz, a cztery na ARM Cortex-A55 o taktowaniu do 1.8 GHz) i układu graficznego Adreno 630. Układ SoC wytworzony został w 10-nanometrowym procesie technologicznym FinFET. W tym miejscu warto zaznaczyć, że POCO F1 znalazło się chłodzenie cieczą.

W zależności od wybranego wariantu SoC wspierany jest przez 6- lub 8-gigabajtową pamięć RAM LPDDR4X. Magazyn danych w POCO F1 stanowi natomiast pamięć wewnętrzna o pojemności 64 GB / 128 GB / 256 GB.

Na tylnym panelu POCO F1 ulokowany został aparat główny z podwójnym obiektywem – 12 Mpix (Sony IMX363) z f/1.9 + 5 Mpix. Nie zabrakło szybkiego pomiaru ostrości PDAF, a także wsparcia w postaci diody doświetlającej. Przy wykorzystaniu aparatu możliwe jest między innymi nagrywanie wideo w rozdzielczości 4K. Na froncie z kolei umieszczona została kamera o rozdzielczości 20 megapikseli z oprogramowaniem upiększającym.

źródło

Dodaj komentarz