Newman K6 – 6-calowy ośmiordzeniowiec

Przy ostatniej premierze swojego smartfona Newman zapowiedział, że już niedługo do sprzedaży trafi duże, 6-calowe urządzenie. Tak też się stało i właśnie doczekaliśmy się oficjalnej zapowiedzi tego phabletu. Newman K6 to średniak w niezbyt wysokiej cenie. Czy warto zainteresować się nowym Newmanem? O tym przeczytacie poniżej.

Newman K6 / fot. producenta

Newman K6 / fot. producenta

K6 został wyposażony w wyżej wspomniany już 6-calowy ekran o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. Jednostką napędową jest ośmiordzeniowy procesor MediaTek MT6592 o częstotliwości taktowania 1,7 GHz, który wspierany jest przez 1 GB pamięci RAM. Na pokładzie znajdziemy 16 GB pamięci wbudowanej przeznaczonej na dane użytkownika. Phablet ten będzie dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych – złotej (przedstawionej na zdjęciach) oraz standardowej czarnej.

Nie zabrakło miejsca na 13-megapikselowy aparat główny oraz 4-megapikselowy przedni aparat. Zastosowany akumulator ma pojemność 3000 mAh co jest stosunkowo dużą pojemnością. Standardowo znajdziemy tutajw Wi-Fi, GPS, a także Bluetooth w wersji 4.0. Newman K6 obsługuje zarówno sieci GSM, jak i WCDMA. Standardowo jak w większości chińskich smartfonów znajdziemy tutaj Dual-SIM.

Newman K6 / fot. producenta

Newman K6 / fot. producenta

Co ciekawe Newman K6 zostanie najpierw wydany na rynku międzynarodowym, a jego koszt wyniesie 219 dolarów amerykańskich. Jak informuje producent sprzedaż w Chinach nastąpi nieco później.

źródło : etotalk | kaldata

3 komentarze do tej pory.

  1. GieKa pisze:

    Co się stało z tą marką? Robili całkiem ciekawe smartfony. Pod szyldem Freelander pojawiały się także tablety i smartfony. Teraz cisza o obu markach. Padły? Jiayu jak i iOcean też jakby przycichły. A o ich smartfonach było swego czasu głośno. A jakieś marki znikąd Elephone czy Leagood nagle zaczęły sypać modelami jak z rękawa.

Dodaj komentarz