Nadchodzi Lenovo K8 Note. Premiera w przyszłym miesiącu

Do bazy danych GeekBench trafił nadchodzący phablet sygnowany logo firmy Lenovo. Mowa o Lenovo K8 Note, który ma zadebiutować już w przyszłym miesiącu.

Lenovo K8 Note został dostrzeżony w GeekBench, dzięki czemu mamy na jego temat kilka informacji. Według danych zgromadzony w benchmarku, urządzenie napędzane będzie przez 64-bitowy procesor MediaTek helio X20 (MediaTek MT6797). Jednostka została wyposażona w dwa rdzenie zbudowane w oparciu o architekturę ARM Cortex-A72 o maksymalnej częstotliwości taktowania 2,5 GHz, oferujące ultra wysoką wydajność, cztery rdzenie Cortex-A53 z zegarem 2 GHz oraz cztery rdzenie Cortex-A53 o taktowaniu 1,4 GHz.

Lenovo K8 Note

Zastosowanym układem graficznym jest ARM Mali-T880MP4. Pamięć RAM w tym przypadku wyniesie 4 GB. Podczas testów Lenovo K8 Note pracował pod kontrolą systemu Google Android 7.1.1 Nougat. Ten zestaw przekłada się na 1659 pkt w teście pojedynczego rdzenia, a także na 4844 punktów w teście wielu rdzeni. Ewidentnie zatem widać, że model przygotowany przez Lenovo to niezły średniak.

Oficjalna prezentacja Lenovo K8 Note zaplanowana została na 9 sierpnia 2017 roku. Taką informację podał indyjski oddział firmy Lenovo.

źródło: geekbench, Lenovo

Dodaj komentarz