Nadchodzi jeszcze lepsza wersja Huawei P30

Huawei może wkrótce zaprezentować nowy wariant P30, ponieważ smartfon o nomenklaturze ELE-AL00m z 12 GB pamięci RAM pojawił się na chińskiej stronie certyfikacyjnej TENAA.

Huawei P30 jest obecnie dostępny tylko w wariantach 6 GB i 8 GB pamięci RAM , wspieranych przez 64 GB, 128 GB i 256 GB pamięci na dane i aplikacje. Jednak nie jest jasne, czy marka kiedykolwiek uruchomi nowy model na całym świecie, czy będzie on ograniczony wyłącznie do rodzimego rynku producenta.

Przypomnijmy, że sercem Huawei P30 jest Kirin 980, który jest pierwszym procesorem opartym na rdzeniach Cortex-A76, które są o 75% wydajniejsze i o 58% bardziej efektywne energetycznie w porównaniu do poprzedniej generacji chipów. System Kirin CPU wykorzystuje inteligentny mechanizm Flex-scheduling, który tworzy 3-stopniową architekturę efektywności energetycznej, składającą się z dwóch super dużych rdzeni Cortex-A76, dwóch dużych Cortex-A76 i czterech małych rdzeni Cortex-A55. Takie rozwiązanie pozwala na szybsze uruchomienie aplikacji, lepszą wielozadaniowość i ogólną poprawę płynności działania urządzenia. Kirin 980 wspierany jest przez procesor graficzny Mali-G76, który zapewnia wzrost wydajności o 46%. Dzięki temu nawet najbardziej zaawansowane aplikacje działają płynnie i szybko. Nie ma przy tym znaczenia, czy smartfon znajduje się w zasięgu sieci wi-fi czy poza nim.

Smartfon ma wbudowany czujnik odcisków palców w wyświetlacz, który ma przekątną w 6,1”, wsparcie dla HDR, kalibrowanie kolorów pod paletę DCI-P3 i technologię akustyczną Huawei, która wprowadza w wibracje ekran w celu uzyskania dźwięku.

Na tylnym panelu umieszczono 40-megapikselowy aparat główny z przysłoną f/1,8, 16-megapikselowy czujnik szerokokątny oraz 8-megapikselowy sensor z 3-krotnym zoomem. Smartfon może nagrywać filmy w rozdzielczości 4K z prędkością 60 klatek na sekundę i oferuje zwolnione tempo i tryb podwójnego widoku. Energię dostarcza akumulator o pojemności 3650 mAh z technologią szybkiego ładowania SuperCharge o mocy 40W.

źródło

Dodaj komentarz