Nadchodzi Huawei Enjoy 10. Specyfikacja ujawniona

Huawei Enjoy 10 jest nadchodzącym smartfonem marki, w którym zastosowany zostanie całkiem sensowny zestaw podzespołów, aczkolwiek smartfon na polskim rynku może występować pod inną nazwą.

Huawei ART-TL00X został w ostatnim czasie zatwierdzony przez Ministerstwo Przemysłu i Technologii Informacyjnych i według niepotwierdzonych jeszcze doniesień zadebiutować ma na rynku jako Huawei Enjoy 10. Będzie zatem tańszą alternatywą dla Enjoy 10 Plus, aczkolwiek wcale nie gorzej wyposażoną.

Huawei Enjoy 10 w momencie premiery nie powinien kosztować więcej, niż 1299 juanów, mając na uwadze fakt, że na jego wyposażeniu zabraknie choćby czytnika linii papilarnych. Zatem dane będzie można zabezpieczyć poprzez kod PIN, wzór lub skanem twarzy, choć w ostatnim przypadku to słaba forma.

Za działanie systemu z interfejsem EMUI odpowiedzialny będzie układ Kirin 710F, czyli SoC wytworzony w 12 nm i cechujący się ośmiordzeniowym procesorem (4×Cortex-A73 + 4×Cortex-A53), jak również układem graficznym ARM Mali-G51 MP4. W celu zapewnienia wyższej płynności grafiki zastosowana zostanie technologia GPU Turbo.

Ilość pamięci RAM i tej na dane dla użytkownika nie jest znana, aczkolwiek mając na uwadze strategię producenta w sprzedaży powinny pojawić się co najmniej dwa warianty – 3GB RAM + 32GB i 4GB RAM + 64GB. W obu przypadkach możliwa będzie dalsza rozbudowa poprzez czytnik microSD.

Kolejnym downgradem względem modelu z plusem jest usunięcie trzeciego obiektywu z tylnego panelu, aczkolwiek jakoś specjalnie bym nad tym nie ubolewał, gdyż zabrany został ten odpowiedzialny za rozmywanie tła. A przecież Huawei bardzo dobrze robi to programowo. Do dyspozycji użytkownika pozostanie natomiast sensor główny 48MP i szerokokątny 8MP.

Selfie dedykowana zostanie kamera 8MP, którą producent umieścił w otworze wyciętym w 6.39-calowym wyświetlaczu IPS. Ten ma rozdzielczość HD+. Energię dostarczy akumulator 3900 mAh ładowany poprzez port microUSB 2.0.

źródło

Dodaj komentarz