Możesz już kupić przełomowy smartfon dla graczy Nubia Red Magic 3

Nubia Red Magic 3 ma sporo innowacyjnych rozwiązań, których na próżno doszukiwać się w konkurencyjnych smartfonach dla graczy. Model ten jest już dostępny w Europie, a jego cena ustalona została na mniej, niż 500 euro.

Sprzedaż Nubia Red Magic 3 na Starym Kontynencie, a także w Polsce wystartowała 27 maja tego roku. Na ten moment polska cena nie jest jeszcze znana, ale wiemy, że cena podstawowej wersji to 479 euro. Natomiast model w najmocniejszej konfiguracji to koszt 599 euro, ale na ten moment ten wariant został już wyprzedany,.

Nubia Red Magic 3, podobnie jak zaprezentowany kilka mieisęcy temu Nubia Red Magic Mars, został wykonany na te sama nutę. Tym co najbardziej rzuca się w oczy jest kolorowy, podświetlany pasek na tylnym panelu. Nad nim ulokowany został czytnik linii papilarnych o dość nietypowym kształcie. Uwagę przykuwają również cztery maskownice.

Smartfon o wymiarach 171,7 x 78,5 x 9,65 mm, waży 215 g. Do wyboru mamy trzy wersje kolorystyczne – Black, Frame Red, Camouflage i Red-Blue Gradient. Warto także dodać, że obudowa wykonana została z metalu.

Frontowy panel to przede wszystkim ekran o proporcjach 19.5:9. Nad wyświetlaczem ulokowane zostały standardowe podzespoły, w tym: czujnik światła zastanego, kamerka dedykowana połączeniom wideo o matrycy 16 megapikseli, głośnik wpuszczony we wnękę, a także czujnik zbliżeniowy.

Przycisk dedykowany włączaniu oraz usypianiu znalazł swoje miejsce na prawym boku, tak samo jak ten służący regulacji głośności. Tutaj także znalazł się przełącznik, który aktywuje tryb wysokiej wydajności, a także zablokuje wszelkiego rodzaju powiadomienia i połączenia przychodzące, aby nie przeszkadzać w rozgrywce. Na dolnym obrzeżu osadzone zostały natomiast mikrofon oraz port USB typu C. Lewy bok Red Magic 3 należy do slotu kart SIM. Tym razem na wyposażeniu jest również złącze mini-jack 3.5 mm.

Smartfon otrzymał hybrydowy system chłodzenia nazwany przez producenta ICE 2.0. Co ciekawe, obecny jest zarówno system chłodzenia powietrzem, cieczą (dwie rurki cieplne), jak również tradycyjny wentylator, aby utrzymać smartfon w niskiej temperaturze, nawet podczas intensywnego korzystania z gier. Ten zestaw ma obniżyć temperaturę o 16 stopni Celsjusza

Ponadto obecny jest dźwięk przestrzenny 3D i funkcje 4D Shock. Technologia 4D bazuje na silnikach wibracyjnych, aby zapewnić użytkownikom inny wymiar odczuwania w grach. Te wstrząsy lub wibracje zapewnią użytkownikom dodatkowe informacje zwrotne podczas grania w gry.

Nie zabrakło także dwóch przycisków wrażliwych na dotyk, które umieszczono na jednym z boku smartfona. Do tego są jeszcze stereofoniczne głośniki frontowe z systemem DTS.

W Nubia Red Magic 3 zastosowany został najnowszy układ SoC firmy Qualcomm, a mianowcie Snapdragon 855. Tenże układ składa się także z 8-rdzeniowego procesora z rdzeniem Kryo 485 o taktowaniu dochodzącym do 2.84 GHz, a także układu graficznego Adreno 640.

W zależności od wybranego wariantu SoC wspierany jest przez 6- lub 8- lub nawet 12-gigabajtową pamięć RAM. Magazyn danych w najnowszym smartfonie z serii Red Magic również uzależniony jest od wersji urządzenia i wynosi odpowiednio 64 GB, 128 GB lub nawet 256 GB pamięci. Warto wspomnieć, że pamięć RAM jest typu LPDDR4X, a na dane to UFS 2.1.Smartfon pracuje pod kontrolą Redmagic OS 2.0 opartym na systemie Android 9.0 Pie.

Zaplecze komunikacyjne w Red Magic 3 przedstawia się następująco: Bluetooth 5.0, Wi-Fi 802.11ac 2×2 MU-MIMO, GPS z A-GPS, GLONASS i BeiDou, port USB typu C, a także modem 4G + LTE-A. Energię dostarcza niewymienny akumulator o pojemności 5000 mAh ze wsparciem dla szybkiego ładowania o mocy 27W. Dzięki tak szybkiemu odzyskiwaniu energii, wystarczy 10 minut, aby cieszyć się godzinna rozgrywką.

Nubia Red Magic 3 to przełomowy smartfon dla graczy chłodzony wentylatorem

źródło

Jeden Komentarz do tej pory.

  1. Tomek pisze:

    Mam go od tygodnia. Trzeba przyznać, że bebechy ma aktualnie jako TOP1
    Tylko szkoda braku podwójnego tylnego aparatu

Dodaj komentarz