Mi Band 5 oficjalnie. Sporo ulepszeń, a cena nadal bardzo atrakcyjna

Zadebiutował najnowszy członek najpopularniejszej na świecie rodziny inteligentnych opasek fitness- Mi Band 5 to znacząca aktualizacja w stosunku do swojego poprzednika. I o wszystko w cenie początkowej 26 dolarów w Chinach za wersję bez NFC i 30 dolarów, jeśli potrzebujesz NFC.

Pierwszą i zarazem najważniejszą aktualizacją jest wyświetlacz AMOLED, który urósł do 1,1 “z 0,95” i jak zwykle można go dostosować za pomocą dużego wyboru projektów oficjalnych i innych firm. Animowane tarcze zegarka są również w menu, a zatem poziom personalizacji jest naprawde duży.

Zestaw czujników pozostaje niezmieniony – akcelerometr, monitor pracy serca, barometr i żyroskop z SpO2. Oprogramowanie zostało jednak ulepszone i istnieje 11 „trybów profesjonalnych”, jak nazywa je Xiaomi. Są dopracowane i zapewniają szczegółowy wgląd oraz precyzyjne śledzenie. Na przykład Mi Band 5 może automatycznie rozpoznać pięć głównych stylów pływania. Opaskę można zanurzyć w wodzie do 50 metrów.

Teraz dostępny jest również wynik PAI (Personal Activity Intelligence), który daje nieco więcej wglądu w to, jak trening wpłynął na ogólne samopoczucie i kondycję.

Monitorowanie serca zostało znacznie ulepszone i może teraz wykrywać nieprawidłowości i powiadamiać cię – podobnie jak zegarek Apple Watch. Co więcej, nowy czujnik PPG jest o 50% bardziej dokładny niż jego poprzednik. Jeśli chodzi o śledzenie snu, Mi Band 5 może teraz wyodrębnić dane związane ze snem REM. Istnieje również wersja NFC, której można używać do płatności. Obecny jest także asystent głosowy, ale musimy się jeszcze dowiedzieć, jak to będzie działać poza Chinami.

Xiaomi gwarantuje 14 dni pracy na baterii. Ładowarka została ulepszona i teraz podłącza się do tylnej części Mi Band 5 za pomocą magnesów, więc nie musisz odłączać paska do ładowania.

Sprzedaż Xiaomi Mi Band 5 rozpocznie się 18 czerwca w kraju z ceną 189 juanów dla wersji zwykłej i 229 juanów dla wersji z NFC.

Dodaj komentarz