Meizu 16X zadebiutuje we wrześniu. To mocny smartfon klasy średniej

Raptem kilka dni temu Meizu zaprezentowało oficjalne dwa flagowe smartfony – Meizu 16 i Meizu 16 Plus. Nie da się ukryć, że do pełni szczęścia brakuje jeszcze porządnego średniaka, prawda? Meizu wie o tym bardzo dobrze, dlatego też już trwają prace nad modelem Meizu 16X.

Według najnowszych przecieków dotyczących smartfonu Meizu 16X mówi się o zastosowaniu wydajnego układu dla smartfonów ze średniej półki cenowej, a zatem Snapdragona 710. Jest to SoC wytworzony w 10nm procesie technologicznym i składający się z dwóch rdzeni Kryo 360 o częstotliwości taktowania 2.2 GHz i sześciu rdzeni Kryo 360 z zegarem 1.7 GHz. Grafika w tym przypadku, to Adreno 616.

Snapdragon 710 został już wykorzystany między innymi przez Xiaomi w modelu Xiaomi Mi 8 SE, jak również przez Vivo w podstawowej wersji Vivo NEX. To bardzo wydajna jednostka, która sprawi, że nadchodzący Meizu 16X, będzie mocnym smartfonem ze średniej półki cenowej. Tym bardziej że SoC wspierany będzie przez maksymalnie 6GB pamięci RAM. Dla mniej wymagającego konsumenta jest przygotowywany wariant wyposażony w 4GB pamięci RAM.

Meizu 16X ma być oferowany w przedziale cenowym od 1500 juanów do maksymalnie 2000 juanów, w przypadku mocniejszej wersji. Jeżeli informacje się potwierdzą, to dolna granica będzie niższa o 300 juanów, względem wspomnianego wcześniej Xiaomi Mi 8 SE. A zatem czy nadchodzący Meizu 16X będzie lepszym smartfonem niż Xiaomi Mi 8 SE?

źródło: mydrivers

Dodaj komentarz