LeEco Le Pro 3 AI Edition z asystentem głosowym LeLe oficjalnie zaprezentowany

Oficjalnej prezentacji doczekał się LeEco Le Pro 3 AI Edition. Smartfon ten może pochwalić się między innymi obecnością podwójnego aparatu głównego. Nowością jest asystent głosowy o wdzięcznej nazwie LeLe.

Budowa

LeEco Le Pro 3 AI Edition_6

Do produkcji obudowy LeEco Le Pro 3 AI Edition wykorzystano przede wszystkim metal, z którego wykonano zarówno korpus, jak i tylny panel. Front urządzenia pokryty został zakrzywionym szkłem 2.5D. Do wyboru mamy trzy warianty kolorystyczne – Black, Gold oraz Rose Gold. Smartfon o wymiarach 152.4 x 75.1 x 7.5 mm waży 168 gramów.

Nad 5,5-calowym wyświetlaczem ulokowane zostały standardowe podzespoły, w tym: czujnik światła zastanego, kamerka dedykowana połączeniom wideo o matrycy 8 megapikseli, głośnik wpuszczony we wnękę, a także czujnik zbliżeniowy. Pod ekranem swoje miejsce znalazły trzy klawisze pojemnościowe.

Przycisk dedykowany włączaniu oraz usypianiu znalazł swoje miejsce na prawym boku, tak samo jak ten służący do regulacji głośności. Na dolnym obrzeżu osadzone zostały natomiast: głośnik, mikrofon oraz port USB-C z CDLA (zamiast mini-jack 3.5mm). Na górnym obrzeżu znajdują się port podczerwieni oraz mikrofon wtóry, na lewy boku zaś podwójny slot kart SIM. Tylny panel należy do aparatu głównego z podwójnym obiektywem oraz czytnik linii papilarnych. Energię dostarcza niewymienny akumulator o pojemności 4000 mAh z funkcją szybkiego ładowania.

Wyświetlacz

LeEco Le Pro 3 AI Edition_5

LeEco Le Pro 3 AI Edition posiada 5,5-calowy wyświetlacz, który charakteryzuje się jasnością na poziomie 600 nitów oraz rozdzielczością Full HD (1920 x 1080 pikseli). Ekran zastosowany w smartfonie cechuje się zagęszczeniem pikseli na cal wynoszącym 401. Ekran pokryty został taflą zakrzywionego szkła (2.5D).

System i podzespoły

LeEco Le Pro 3 AI Edition_3

LeEco Le Pro 3 AI Edition oferowany będzie w dwóch wersjach. Pierwsza z nich, standardowa, napędzana jest przez 10-rdzeniowy procesor MediaTek helio X23 ((MT6797D). Posiada on dwa rdzenie Cortex-A72 o częstotliwości taktowania 2,3 GHz, cztery rdzenie Cortex-A53 o taktowaniu 1,85 GHz oraz cztery rdzenie Cortex-A53 z zegarem 1,4 GHz. Za grafikę odpowiada czterordzeniowy chip Mali-T880MP4 z zegarem 780 MHz oraz 4-gigabajtowa pamięć RAM. Z kolei na dane i aplikacje użytkownika przeznaczona została 32-gigabajtowa pamięć wewnętrzna.

W wersji "premium" mamy natomiast do czynienia z układem MediaTek helio X27. Jest to 64-bitowa jednostka wyposażona w dwa rdzenie zbudowane w oparciu o architekturę ARM Cortex-A72 o maksymalnej częstotliwości taktowania 2,6 GHz, oferujące ultra wysoką wydajność, cztery rdzenie Cortex-A53 o taktowaniu 2,0 GHz oraz cztery rdzenie Cortex-A53 z zegarem 1,6 GHz. Zastosowanym chip graficznym jest ARM Mali-T880MP4, którego taktowanie względem helio X25 zwiększone zostało z 850 MHz do 875 MHz, co ma się przełożyć na 20-procentowy wzrost wydajności. SoC otrzymał wsparcie ze strony 4 GB pamięci RAM. Magazyn danych stanowi natomiast 64-gigabajtowa pamięć wewnętrzna.

LeEco Le Pro 3 AI Edition_2

LeEco Le Pro 3 AI Edition pracuje pod kontrolą EMUI 5.9, czyli zmodyfikowanego Androida 6.0 Marshmallow. Nowością w przypadku tego modelu jest "inteligentny" asystent LeLe, który działa na zasadzie Siri, czy Bixby, czyli poprzez komendy głosowe. LeLe może być aktywowany, podczas gdy ekran urządzenia jest wyłączony. Ponadto LeLe jest zintegrowany ze wszystkimi aplikacjami LeEco. Asystent ma uczyć się nowych rzeczy, co oznacza, że jego funkcjonalność będzie stale poszerzana.

Komunikacja

LeEco Le Pro 3 AI Edition_7

Zaplecze komunikacyjne w LeEco Le Pro 3 AI Edition przedstawia się następująco: Bluetooth 4.2, dwuzakresowe Wi-Fi 802.11ac, GPS z A-GPS i GLONASS, port USB-C z CDLA (zamiast mini-jack 3.5mm), NFC, port podczerwieni, cyfrowy kompas, podwójny slot kart SIM, a także modem LTE.

Aparat

LeEco Le Pro 3 AI Edition_1

Na tylnym panelu LeEco Le Pro 3 AI Edition ulokowany został aparat główny z podwójnym obiektywem (13 Mpix + 13 Mpix) z f/2.0, przy czym jeden jest monochromatyczny. Nie zabrakło także wsparcia w postaci podwójnej diody doświetlającej. Przy wykorzystaniu aparatu możliwe jest między innymi nagrywanie wideo w rozdzielczości 4K. Na froncie z kolei umieszczona została kamera o rozdzielczości 8 megapikseli z f/2.2.

Ceny i dostępność

LeEco Le Pro 3 AI Edition_4

Podstawowa wersja LeEco Le Pro 3 AI Edition z układem MediaTek helio X23, 4 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej wyceniony został na 1799 juanów. Z kolei model dedykowany bardziej wymagającym użytkownikom, wyposażony w układ helio X27, 4 GB pamięci RAM i 64-gigabajtową pamięć wbudowaną będzie oferowany w Chinach za 2399 juanów. Sprzedaż LeEco Le Pro 3 AI Edition rozpocznie się 14 kwietnia bieżącego roku.

Dodaj komentarz