Jeszcze w tym miesiącu zadebiutuje Nubia X. Warto czekać

Ostatniego dnia miesiąca zadebiutuje nietuzinkowy smartfon marku Nubia – Nubia X, w którym zastosowane zostaną dwa wyświetlacze, a na wyposażeniu zabraknie kamery frontowej.

Nubia X ma zostać wyposażona w dwa wyświetlacze, dzięki czemu ten główny będzie zajmował niemal całą powierzchnię frontowego panelu. To wszystko zasługa usunięcia kamery dedykowanej Selfie, którą zastąpi aparat główny w momencie obrócenia smartfona. Nie da się ukryć, że to naprawdę interesujące rozwiązanie, aczkolwiek z pewnością wpłynie negatywnie na sugerowaną cenę detaliczną, która może być po prostu za wysoka.

Wyświetlacz główny, a zatem ten umieszczony na frontowym panelu charakteryzować będzie się przekątną 6,26 cala i współczynnikiem proporcji 19:9. Matryca TFT wyświetlacz będzie treści w rozdzielczości 2280×1080 pikseli, a zatem Full HD+. Ekran na tylnej ścianie wykonany zostanie natomiast wykonany w technologii OLED i ma mieć przekątną 5,1 cala, rozdzielczość HD+ (1520×720 pikseli) i proporcje 19:9.

W towarzystwie dodatkowego wyświetlacza występować będą dwa obiektywy aparatu głównego i zarazem dedykowanego Selfie – 24 MP + 16 MP.

Nubia X napędzana będzie przez najwydajniejszy SoC firmy Qualcomm, jakim jest Snapdragon 845. Qualcomm Snapdragon 845 składa się z ośmiu rdzeni Kryo 385 (cztery bazują na ARM Cortex-A75 o taktowaniu do 2.8 GHz, a cztery na ARM Cortex-A55 o taktowaniu do 1.8 GHz) i układu graficznego Adreno 630. Układ SoC wytworzony został w 10-nanometrowym procesie technologicznym FinFET.

W zależności od wybranego wariantu SoC wspierany jest przez 6- lub 8-gigabajtową pamięć RAM LPDDR4X. Magazyn danych w Nubia X stanowić będzie natomiast pamięć wewnętrzna o pojemności 64 GB / 128 GB. Warto w tym miejscu dodać, że zabraknie złącza kart microSD. Energię dostarczy natomiast akumulator o pojemności 3800 mAh.

źródło: weibo

Dodaj komentarz