IQOO to potężny smartfon z gamingowym zacięciem

IQOO, a zatem sub-marka Vivo weszła na rynek z wielkim przytupem prezentując swój pierwszy smartfon o tej samej nazwie – IQOO. Model ten jest dedykowany przede wszystkim graczom, aczkolwiek wskazują na to jedynie zastosowane technologie i podzespoły, gdyż po samym designie ciężko jest to stwierdzić.

Budowa

Pod względem wyglądu IQOO prezentuje się podobnie, jak wszystkie inne smartfony dostępne na rynku z flagowymi podzespołami. Na tylnym panelu umieszczono zestaw trzech aparatów, występujący w towarzystwie diody doświetlającej LED. Szklany tylny panel wykonany w technologii 3D otrzymał także pionowy pasek LED, który emituje światło podczas rozrywki. IQOO występuje w dwóch wariantach kolorystycznych – niebieskim i Monster.

Na jednym z boków umieszczono przyciski dotykowe, które mogą pełnić rolę triggerów w grach. Do tego dochodzi jeszcze specjalny system chłodzenia cieczą, który, według firmy, chłodzi 14 razy lepiej niż system obecny w pierwszym smartfonie Vivo NEX.

W smartfonie zastosowana została technologia Super FlashCharge, która oparta jest na ładowarce o maksymalnej mocy 44W. W rezultacie naładowanie akumulatora o pojemności 4000 mAh ma być piekielnie szybkie. Raptem kwadrans ma wystarczyć, aby poziom naładowania podskoczył do 50%, a dodatkowe około 30 minut ma przełożyć się naładowanie do poziomu 85%.
Co jednak istotne, ta technologia ni jest dostepna w podstawowym wariancie. W jego przypadku obecna jest bowiem ładowarka o mocy 22.5W.

Wyświetlacz

W najnowszym smartfonie zastosowany został ekran o przekątnej 6.41”. Obraz natomiast prezentowany jest w rozdzielczości Full HD+ (2340 x 1080 pikseli). Ekran zastosowany w smartfonie wykonany został w technologii Super AMOLED ma charakterystyczne wcięcie w kształcie kropli wody. Warto mieć na uwadze, że matryca jest o proporcjach 19.5:9, a do tego nie oferuje odświeżania na poziomie 90Hz, jak niektóre smartfony konkurencji.

Vivo zdecydowało się zastosować czujnik biometryczny zintegrowany pod wyświetlaczem, który dzięki układowi DSP (Digital Signal Processor) ma zaoferować jeszcze szybsze i bardziej precyzyjne odblokowywanie smartfona poprzez przytknięcie palca do ekranu.

Wydajność i system

W IQOO zastosowany został najnowszy układ SoC firmy Qualcomm, a mianowcie Snapdragon 855, który ma na pokładzie zintegrowany modem 5G. Tenże układ składa się także z 8-rdzeniowego procesora z rdzeniem Kryo 485 o taktowaniu dochodzącym do 2.84 GHz, a także układu graficznego Adreno 640. Zastosowany modem 5G oferuje pobieranie danych z maksymalną prędkością dochodzącą do 2 Gbps, a wysyłanie z prędkością dochodząca do 316 Mbps. Oczywiście sam modem to nie wszystko, gdyż potrzebna jest jeszcze infrastruktura sieci komórkowych do obsłużenia takich szybkości.

Do tego wszystkiego wspomnieć trzeba także o obecności do 12-gigabajtowej pamięci operacyjnej RAM typu LPDDR4X, a także 256-gigabajtowa pamięć na wszelkiego rodzaju pliki.

W ofercie będą oczywiście także standardowe konfiguracje, aczkolwiek nadal bardzo wydajne: z 6 GB RAM i 128 GB, 8 GB RAM i 128 GB, jak również 8 GB RAM i 256 GB. Smartfon pracuje pod kontrolą systemu Android 9.0 Pie z interfejsem Funtouch OS 9.

Nie zabrakło także technologii Multi-Turbo, usprawniające rozgrywkę i poprawiającej komfort. Jest między innymi rozwiązanie AI Turbo, dzięki któremu czas uruchamiania aplikacji ma się skrócić o 30%. Do tego dochodzi jeszcze funkcja mająca poprawiać częstotliwość wyświetlania klatek o nawet 75% (Center Turbo), czy też system monitorowania temperatury układu SoC (Cooling Turbo).

Aparat i kamera

Na tylnym panelu IQOO znajduje się aparat Sony IMX263, kwoty ma matrycę 12MP ze światłem f/1.8 i technologią Dual Pixel.Drugi sensor z szerokokątnym obiektywem 120 stopni ma rozdzielczość 13MP, a trzeci odpowiedzialny za efekt płytkiej głębi charakteryzuje się niską rozdzielczością 2MP.

Na froncie z kolei umieszczona została kamera o rozdzielczości 12 megapikseli, która oprócz wykonywania Selfie pozwala na odblokowanie telefonu.

Dostępność i ceny

IQOO dostępny jest w czterech wariantach, a ceny przedstawiają się następująco:

  • IQOO z 6 GB + 128 GB – 2998 juanów;
  • IQOO z 8 GB +128 GB – 3298 juanów;
  • IQOO z 8 GB +256 GB – 3598 juanów;
  • IQOO z 12 GB + 256 GB – 4298 juanów.

Przedsprzedaż już wystartowała, a regularna sprzedaż rozpocznie się 6 marca.

źródło

Dodaj komentarz