IFA 2019 | TCL PLEX zaprezentowany. Świetny średniak w dobrej cenie

TCL Communication wraz z premierą TCL PLEX przenosi swoje bogate doświadczenie w przetwarzaniu i wyświetlaniu obrazu na grunt branży smartfonów

TCL Communication przedstawiło pierwszy globalny smartfon pod swoją marką. To mobilne urządzenie wypełnione jest rozwiązaniami wynikającymi wprost z bogatego doświadczenia marki w przetwarzaniu i wyświetlaniu obrazu. Zaawansowana optymalizacja ekranu, a zarazem technologia wspierająca wykonywanie zdjęć TCL NXTVISION, która w czasie rzeczywistym poprawia kolory, ostrość i kontrast. TCL PLEX to pierwsza odsłona filozofii ‘Display Greatness’, czyli dołączenia do szeroko rozumianego wyścigu mobilnych innowacji poprzez wykorzystanie jako przewagi bogatego doświadczenia w tworzeniu doskonałych ekranów. Nowy smartfon wyróżniać się będzie również, spośród bezpośredniej konkurencji, możliwościami fotograficznymi. Zespół trzech aparatów na tyle urządzenia to: pierwszy, a zarazem główny, najlepszy w swojej klasie 48 Mpix; drugi przeznaczony jest do słabych warunków oświetleniowych; ostatni z nich wyposażony został w super–szerokokątną optykę. Wiele uwagi poświęcono również projektowi intuicyjnego interfejsu, który doskonale zoptymalizowany i przemyślany jest gwarancją komfortowego korzystania z urządzenia.

Doświadczenie TCL w technologii wyświetlania obrazu nie ma sobie równych. Jesteśmy pierwszym producentem telewizorów w Chinach, a także drugim globalnie. Wraz z prezentacją TCL PLEX, nie tylko wykorzystujemy nasze know-how do zdobycia nowych klientów, czy rozwijamy kluczowe kwestie związane z mobilnymi multimediami, jak jakość ekranu, aparat, doświadczenia z użytkowania oraz design. Jest to pierwszy krok do realizacji szerszego planu jakim jest kreowanie przyszłości technologii, poprzez wprowadzenie ekosystemu inteligentnych urządzeń, które pozwolą naszym klientom na radość korzystania z technologii jutra powiedział Peter Lee, General Manager, Global Sales and Marketing w TCL Communication. TCL PLEX to pierwsze z nowej gamy urządzeń, którą rozbudujemy już w przyszłym roku, składającej się z produktów 5G oraz wykorzystujących ekrany zaginane.

Zachwyć się kinową jakością, dzięki autorskim rozwiązaniom TCL

Za sprawą dodatkowego układu, wspierającego przetwarzanie i wyświetlanie obrazu, kinowa jakość obrazu jest zawsze pod ręką. Z TCL NXTVISION kolory na ekranie TCL PLEX są optymalizowane z wykorzystaniem 6-osiowej regulacji. Wygładzane są również krawędzie, a kontrast kontrolowany, tak by obrazy były idealnie ostre. Dzięki konwersji SDR do HDR w czasie rzeczywistym, TCL PLEX pozwala na cieszenie się materiałami wideo o poprawionym kontraście, lepszych kolorach, podkreślonych cieniach i rozbłyskach.

Długo korzystając ze smartfona należy koniecznie chronić oczy przed zmęczeniem. TCL PLEX wyposażony został w funkcje Dostosowywania barw, Trybu czytania i Trybu komfortu dla oka. Pierwsza z nich automatycznie dostosowuje jasność wyświetlacza i temperaturę kolorów, aby uzyskać najlepszą jakość oglądania w każdych warunkach. Tryb czytania zapewnia czytelność zbliżoną do tej znanej z druku na papierze. Pozwala on wybrać listę często używanych aplikacji, w których ten tryb włączy się automatycznie przy uruchomieniu. Tryb komfortu dla oka zmniejsza zmęczenie oczu, usuwając 66 procent szkodliwego niebieskiego światła emitowanego z ekranu.

Za sprawą 6,53-calowego wyświetlacza FHD+ TCL Dotch z 90-procentowym stosunkiem ekranu do obudowy1 i dyskretnie umiejscowioną przednią kamerą, a także procesora Qualcomm Snapdragon , możesz teraz cieszyć się większą powierzchnią ekranu oraz świetną wydajnością, a co za tym idzie wyjątkowymi chwilami rozrywki, kiedy tylko będziesz mieć na to ochotę.

Rób piękne zdjęcia nawet w nocy, dzięki imponującym możliwościom fotografowania w słabym świetle

TCL PLEX wyposażony został w potrójny aparat, który gotowy jest do chwytania pięknych obrazów niezależnie od warunków. Główny sensor produkcji Sony, wykorzystuje 48 Mpix matrycę i daje możliwość nagrywania wideo 4K. Drugi z nich wyróżnia się za sprawą 2 Mpix, gdzie każdy z pikseli ma imponujący rozmiar 2,8μm – sprawdzi się on doskonale do nagrywania filmów w słabych warunkach oświetleniowych. Przy fotografowaniu po zmroku niezastąpiony okaże się również innowacyjny algory, dzięki któremu TCL PLEX ma możliwość integracji automatycznej jasności, usuwania szumów, super rozdzielczości, HDR i innych rozwiązań w jednym z modeli SI, dostępnym w trybie automatycznym. Efektem są nawet trzykrotnie jaśniejsze nocne zdjęcia2. Użytkownicy mogą również zdecydować się na jeszcze bardziej zaawansowane rozwiązanie, skierowane dla fanów fotografowania po zachodzie słońca. Jest nim Tryb super–nocny, tworzący wyjątkowo szczegółowe obrazy, które mają jeszcze lepszą rozdzielczość, czystość i kolory. Ostatnim sensorem z tego trio jest 16 Mpix o super–szerokokątnym obiektywie 123°, który pozwala uchwycić nawet czterokrotnie więcej3.

Dla tych, którzy nie przepadają za pośpiechem, TCL PLEX daje możliwość korzystania z trybu slow-motion 960 FPS w wysokiej rozdzielczości, nawet w warunkach nocnych. Natomiast funkcja Smart wideo rozpoznaje i śledzi obiekty, automatycznie przybliżając i oddalając, a także stabilizując obraz. Na froncie urządzenia znalazł się aparat 24 Mpix z pikselami 4-w-1, który pozwala na uchwycenie świetnych selfie nawet po zmroku.

Najlepsze wrażenia użytkownika, za sprawą wygodnego interfejsu w poręcznej, eleganckiej obudowie

Przenieś efektywność interakcji ze smartfonem na zupełnie nowy poziom, dzięki doskonale zoptymalizowanemu i intuicyjnemu interfejsowi TCL. Codzienne korzystanie z systemu Android jest łatwiejsze z przemyślanymi rozwiązaniami, jak szybkie przeglądanie folderów, automatyczna organizacja aplikacji czy naturalne gesty do obsługi. Jeszcze bardziej spersonalizuj swój smartfon za pomocą „Smart Panel”, który dostosowuje się do twoich nawyków nawigacyjnych, dzięki czemu przeglądanie różnych funkcji będzie dziecinnie proste. Skróty do preferowanych trybów fotografowania można określić dla szybkiego menu aparatu. Możesz także zaprogramować przycisk Smart Key na 3 wygodne sposoby – pojedyncze, podwójne i długie naciśnięcie, aby uzyskać dostęp do różnych aplikacji mobilnych lub często używanych funkcji. Żywotność baterii jest często kluczowa dla pozytywnego doświadczenia ze smartfonem – dlatego TCL PLEX obsługuje funkcję Qualcomm Quick Charge, pozwalając na uzupełnienie połowy baterii w 32 minuty.

Bezproblemowo kontroluj wybrane Smart TV TCL za pomocą smartfonu, z pełną integracją za pośrednictwem T-Cast. Jest to uniwersalny pilot i asystent obsługi telewizora, dzięki któremu już nigdy nie będziesz chciał korzystać z tradycyjnego pilota.

Funkcja „TV Remote Control” umożliwia sterowanie telewizorem za pomocą ekranu dotykowego lub poleceń głosowych. Opcja Przesyłanie treści pozwala na przesyłanie filmów, zdjęć i muzyki na telewizor. Dla uzupełnienia opcji multimedialnych, możliwe jest jednoczesne podłączenie do czterech głośników lub zestawów słuchawkowych Bluetooth4. Za sprawą wielostrumieniowego przesyłania Super Bluetooth, dzielenie się muzyką w najlepszej jakości będzie łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Minimalistyczne, ale wyróżniające się wzornictwo, a także doskonała jakość wykonania przekładają się na subtelny urok TCL PLEX. Jego smukła, kompaktowa obudowa zbudowana jest z dwustronnie zaokrąglonego, szklanego korpusu, podkreślonego holograficznym wykończeniem 3D. TCL PLEX występuje w dwóch inspirowanych naturą kolorach – Czerń obsydianu oraz Biel opalu.

Dostępność

TCL PLEX dostępny będzie już w kwartale czwartym 2019 na wybranych, europejskich rynkach. Cena sugerowana to 1299 zł.

informacja prasowa

3 komentarze do tej pory.

  1. Patryk pisze:

    Mam ich TV i jest spoko, firma rozwija się naprawdę błyskawicznie więc ten telefon może być również ciekawym i dobrym sprzętem, w rozsądnej cenie.

  2. Frosti pisze:

    Ładnie się prezentują. Cena też całkiem całkiem. Będę musiał obczaić jak już będa w sprzedaży. Mam od nich telewizor i jest bardzo fajny.

  3. Iver pisze:

    “Średniak” to takie pejoratywne okreslenie, ja tam bym powiedział, że to całkiem niezły sprzęt 😉 w takiej cenie jeszcze, no naprawdę.. trzeba obserwować co dalej, ale patrząc jak się marka TCL rozwija w świecie tv to na pewno będzie ciekawie.

Dodaj komentarz