Huawei P30 Pro w kolorze Sunrise, a Huawei P30 w GeekBench pokonuje mocniejszą wersję

Nadchodzący flagowy smartfon Huawei, P30 Pro, został niedawno zauważony w Geekbench, potwierdzając wykorzystanie układu SoC HiSilicon Kirin 980 (7nm). Podstawowy Huawei P30 pojawił się również w popularnej bazie, działając na tym samym chipsecie. Ponadto poznaliśmy nowy wariant kolorystyczny Huawei, P30 Pro.

Standardowy Huawei P30 został oznaczony w Geekbench jako ELE-L29. Zgodnie z oczekiwaniami smartfon wykorzystuje układ SoC Kirin 980, który jest obecnie flagowym chipsetem Huawei. Jeśli chodzi o wydajność, Huawei P30 osiągnął lepsze wyniki, niż wariant Pro. Zdobył .296 punktów w teście pojedynczego rdzenia i 9900 punktów w teście wielordzeniowym. Z drugiej strony Huawei P30 Pro zdobył 3289 punktów w teście z jednym rdzeniem i 9817 punktów w teście wielordzeniowym. Mimo, że P30 radził sobie nieco lepiej niż P30 Pro, wciąż jest trochę za smartfonami napędzanymi przez inne flagowe układy SoC produkowane w procesie 7nm lub 8nm. Jeśli chodzi o oprogramowanie, Geekbench wyraźnie pokazuje, że nadchodzący smartfon z serii P30 będzie działał z najnowszym systemem Android Pie.

Huawei P30 będzie oferowany w podstawowej wersji 6 GB pamięci RAM + 128 GB pamięci masowej i 8 GB pamięci RAM + 128 GB pamięci na dane. Huawei P30 Pro będzie dostępny natomiast z 8 GB pamięci RAM + 128 GB pamięci masowej i 8 GB pamięci RAM + 256 GB pamięci. Oba smartfony będą wyposażone w czytnik microSD obsługujący karty o pojemności do 256 GB.

Huawei P30 Pro po raz kolejny jest gwiazdą internetu jeszcze przed prezentacją. Serwis WinFuture, ujawnił czwarty kolor flagowca, zwany Sunrise, który charakteryzuje się odcieniami zmierzającymi w kierunku czerwieni i pomarańczy.

Nowe grafik są również przydatne z innego powodu, ponieważ wyraźnie pokazują nie tylko przód, tył i dwa profile boczne smartfona, ale także górne i dolne krawędzie. Na pierwszym widać po lewej stronie port podczerwieni, dzięki któremu możliwe będzie używanie smartfona jako pilota, po prawej mikrofon. Drugi mieści tylko głośnik, złącze USB-C i dwa mikrofony. Na wyposażeniu zabraknie gniazda mini-jack 3.5 mm.

Smartfony Huawei P30 i P30 Pro zadebiutują w Paryżu 26 marca. Wraz z P30 i P30 Pro, Huawei może również zaprezentować smartfon średniej klasy – P30 Lite.

źródło | źródło

Dodaj komentarz