Huawei P30 Lite jest również wyposażony w potrójną kamerę

Huawei ma zaprezentować nową serię P30 pod koniec marca tego roku, aczkolwiek do tego czasu zapewne będziemy wiedzieli już wszystko na jej temat. Tym bardziej że teraz docierają do nas nowe wieści na temat Huawei P30 lite.

P30 Lite, podobnie jak pozostałe dwa modele z nadchodzącej serii P, otrzyma bardzo małe wycięcie w kształcie kropli wody na wyświetlaczu. Na tylny panelu pojawi się natomiast zestaw trzech aparatów, choć podejrzewam, że nie będą one tak dobre, jak w standardowym P30.

Ale smartfony w stylu Huawei P30 ite bardzo dobrze pokazują, jak ewoluowały modele klasy średniej. Model ten ma być oferowany za nieco ponad 300 euro. Chociaż podejrzewam, że potrójny aparat jest tutaj bardziej marketingowy, a trzeci czujnik jest w jakiś sposób taki z 2 lub 5 megapikselami. Byłabym jednak mocno zaskoczona, gdyby Huawei P30 Lite był synonimem dobrego smartfona z szerokokątnym obiektywem lub kamera 3D ToF.

Jak wynika z najnowszych (potwierdzonych) informacji Huawei P30 lite wyposażony zostanie w wyświetlacz charakteryzujący się rozdzielczością 1080 x 2312 pikseli, czyli FHD+. Taka rozdzielczość daje nam natomiast do zrozumienia, że ekran ma współczynnik proporcji 19.3:9. Będzie oczywiście wcięcie w kształcie kropli wody, a przekątna ma wynosić sześć cali.

Czytnik linii papilarnych umieszczony zostanie na tylnej ścianie, gdyż czytniki na wyświetlaczu są nadal zarezerwowane dla modeli premium, a zatem w przypadku tego producenta, mowa o Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, a także Huawei P30 Pro.

Za moc obliczeniową i płynna pracę Androida Pie z interfejsem EMUI 9.0 odpowiadać będzie Kirin 710, który został wykonany w 12-nanometrowym procesie litograficznym i składa się z czterech rdzeni Cotex-A73 o taktowaniu 2,2 GHz oraz czterech rdzeni Cortex-A53 o częstotliwości taktowania 1,7 GHz.

Nieoficjalne informacje wskazują na zastosowanie zestawu trzech obiektywów na tylnym panelu w następującej konfiguracji: 20 MP+ 16 MP + 2 MP. Takie rozwiązanie z pewnością ma sens, mając na uwadze bezpośredniego konkurenta, który jest już na rynku od dłuższego czasu – Galaxy A7 (2018).

źródło

Dodaj komentarz