Huawei MediaPad M5 niebawem z Androidem 9 Pie

Huawei MediaPad M5 (wersja SXX-AL09) pojawił się w benchmarku Geekbench z systemem Android 9.0 Pie na pokładzie. A to oznacza tylko jedno – proces aktualizacji jest już naprawdę blisko.

Baza danych sugeruje się, że Huawei testuje obecnie Androida 9.0 Pie na tablecie i może zdecydować się na wydanie stabilnej aktualizacji w niedalekiej przyszłości. Ponieważ 8,4-calowy MediaPad M5 jest najtańszym modelem w serii MediaPad M5, jest wysoce prawdopodobne, że producent testuje także Android Pie dla droższych modeli – MediaPad M5 10,8 ” i MediaPad M5 Pro.

Wraz z systemem Android 9.0 aktualizacja wniesie także nowy interfejs EMUI 9.0. Najnowszy system operacyjny Huawei został zaprojektowany tak, aby użytkownik mógł bardziej komfortowo i sprawniej korzystać ze smartfona. Zminimalizowano liczbę kroków, które trzeba wykonać, żeby włączyć żądaną funkcję. EMUI 9.0 znacznie przyśpieszy korzystanie ze smartfona – o 12,9% w porównaniu do poprzednia wersji. Szybciej uruchamiać się też będą zainstalowane aplikacje – Instagram o 12% szybciej, a Spotify o 11% szybciej (w porównaniu do uruchomienia na EMUI 8.0).

źródło: mysmartprice

Dodaj komentarz