Huawei Mate Xs zadebiutuje w marcu 2020

Mniej więcej w tym czasie w ubiegłym roku, Huawei pokazał na MWC 2019 swój pierwszy składany smartfon Mate X. Ten wyjątkowy telefon trafił do sprzedaży jeszcze w tym samym roku i został stosunkowo pozytywnie przyjęty. Teraz minął rok, a raporty sugerują, że chiński gigant technologiczny wypuści następcę o nazwie Mate Xs, który ma zostać wydany w marcu 2020 roku.

Huawei Mate Xs to coś więcej niż tylko ulepszona wersja oryginalnego Mate X. Podobno składany smartfon jest łatwiejszy do wyprodukowania niż jego poprzednik, a jednocześnie zapewnia podobne, jeśli nie lepsze wrażenia  z użytkowania. Oznaczało to również, że firma może sprzedawać telefon po niższej cenie w porównaniu z poprzednim modelem.

Mate X kosztował 16999 juanów. Tak więc, jeśli Mate Xs ma niższą cenę, może być w stanie spodobać się szerszej publiczności i większej grupie demograficznej. Z punktu widzenia produkcji łatwość produkcji i oszczędność wagi ze względu na duży popyt jest również korzystna dla Huawei.

Wcześniej Yu Chengdong, dyrektor generalny Huawei, stwierdził, że Mate Xs będą dostępne w lutym 2020 roku i otrzyma lepszy procesor, ulepszony wyświetlacz i ulepszony mechanizm zawiasów. Dlatego nadchodzący składany smartfon będzie zasilany przez Kirin 990 5G SoC firmy HiSilicon.

Ponadto w raporcie wspomniano również, że firma dokonała wielu zmian w projekcie. Mówi się, że zawias jest bardziej wytrzymały, a także cały korpus jest bardziej wytrzymały i kompaktowy, a jego rozmiar jest mniejszy. Warto zauważyć, że Huawei ma również wypuścić drugi składany smartfon w drugiej połowie tego roku.

Dodaj komentarz