Huawei Mate 40 z układem Kirin 1000 ma się pojawić w czwartym kwartale 2020 roku

Huawei  zazwyczaj wprowadza na rynek flagowe smartfony z serii Mate w drugiej połowie roku i w tym roku nie będzie inaczej. Premiera serii Huawei Mate 40 planowana jest na czwarty kwartał 2020 r. 

Podczas gdy początkowo oczekiwano, że zostanie dostarczony z nowym układem Kirin 1020 SoC, ostatnie raporty mówią, że nowy SoC będzie nazywał się Kirin 1000. Mówi się, że najnowsze sankcje Departamentu Handlu USA nie wpłyną na zamówienia, które zostały już złożone. Dlatego mówi się, że chipset wykonany w technologii  5nm (Kirin 1000 jest na dobrej drodze do zasilania Mate 40. Mówi się, że następca Mate 30 zadebiutuje w październiku.

Ponadto typer z Chin zauważa, że ​​Huawei ma dostarczyć około 8 milionów sztuk Mate 40 do ostatniego kwartału tego roku. Mówi się, że Kirin 1000 ma kryptonim „Baltimore” i jest budowany przez TSMC. Może być dostarczany z procesorem Cortex-A78. SoC może wystartować kilka tygodni przed ogłoszeniem Mate 40. 

Znany analityk Ming-Chi Kuo w kwietniu zauważył, że Mate 40 będzie wyposażony w soczewkę swobodną, ​​a firma zamierza również opatentować ten projekt. Niestety obecnie niewiele wiadomo na temat serii Huawei Mate 40, ale powinniśmy wiedzieć więcej w dniach poprzedzających jej ogłoszenie.

Dodaj komentarz