Huawei ma Turbo Boost, a Oppo będzie miało Hyper Boost

Turbo Boost to nowa technologia, którą Huawei wprowadził ze smartfonem Honor Play w tym roku. Podczas aktualizacji z EMUI 8.1 do EMUI 8.2 oprogramowanie zostało przystosowane do zwiększania wydajności GPU.

Podczas gdy Huawei stopniowo wprowadza tę funkcję do swoich modeli, Oppo zdaje się uważać, że tego właśnie potrzebujemy. Dlatego też firma zapowiada Hyper Boost. Oczekuje się, że funkcja ta zostanie zaprezentowana w tym tygodniu (11 października), a zatem dzień po konferencji prasowej poświęconej smartfonowi Oppo K1.

W najnowszym smartfonie zastosowany zostanie ekran o proporcjach 19:9 i przekątnej ponad sześciu cali (6.4”). Obraz natomiast prezentowany jest w rozdzielczości Full HD+ (2340 × 1080 pikseli). Ekran zastosowany w smartfonie wykonany został w technologii AMOLED. Ponadto został zabezpieczony szkłem 2.5D, a jego narożniki są zaokrąglone. Boczne ramki, jak również dolna są relatywnie wąskie.Wyświetlacz wma proporcje 19,5:9 i został w nim zintegrowany czytnik linii papilarnych.

źródło: mydrivers

Dodaj komentarz