Huawei i Sunrise ogłosili wdrożenie usługi 5G

Firma Sunrise wdrożyła usługę stałego dostępu bezprzewodowego (FWA) 5G dla użytkowników w Szwajcarii, która jest oparta na technologii Huawei. Jest to kolejny kamień milowy dla operatora we wdrażaniu sieci nowej generacji. Usługa jest dostępna zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Sunrise planuje również uruchomienie w 2019 roku usług 5G smartphone i 5G HD IPTV.

Dzięki 5G FWA od Sunrise, gospodarstwa domowe oraz małe i średnie przedsiębiorstwa mogą korzystać z szybkich usług internetowych i wejść w erę cyfrową bez przeszkód w połączeniu światłowodowym. Dla operatora jest to ważny krok w realizacji strategii "5G dla ludzi", która jest odpowiedzią na szybko rosnący ruch danych i przepaść cyfrową pomiędzy obszarami miejskimi i wiejskimi.

Projekt udało się zrealizować dzięki produktom i terminalom sieciowym Huawei 5G E2E, które operator sprawnie wdrożył w całej Szwajcarii. W efekcie tych działań, Sunrise i Huawei, podczas tegorocznych targów MWC, wspólnie zdobyły nagrodę GSMA w kat. "Najlepszy konsumencki operator mobilny" w uznaniu komercyjnej i społecznej wartości usługi FWA 5G Sunrise.

Dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu Huawei i globalnemu doświadczeniu we wdrażaniu 5G, jesteśmy przekonani, że możemy zapewnić naszym klientom jak najlepsze wrażenia z użytkowania, które stanowią podstawę naszej pozycji jako dostawcy numer 1 5G w Szwajcarii – powiedział Olaf Swantee, CEO Sunrise.

Globalne komercyjne uruchamianie 5G rozpocznie się w 2019 r. Huawei opracował najbardziej zaawansowane i inteligentne technologie dla sieci 5G, które są jednocześnie niezwykle łatwe we wdrażaniu i obsłudze. Jesteśmy gotowi wspierać Sunrise i innych strategicznych partnerów na całym świecie w świadczeniu usług 5G dla osób chcących korzystać z Internetu o większych prędkościach, niższych opóźnieniach i bezpieczniejszych połączeniach – powiedział Yang Chaobin, prezes Huawei 5G Product Line.

6 komentarzy do tej pory.

 1. Kazek pisze:

  Od razu widać że Szwajcaria to kraj na poziomie. Nie bawią się w jakieś teorie spiskowe czy inne głupoty, po prostu działają, dzięki czemu 5G będą mieli przed cała UE.

 2. adam pisze:

  Jak już technologia się pojawi w Polsce to pewnie się wszyscy na nią rzucą jak sępy. Zobaczymy ile firm będzie potrafiło z niej skutecznie skorzystać.

 3. Lidel pisze:

  Dlatego Szwajcaria jest jednym z najlepiej rozwiniętych krajów w Europie. Dbają tam o wszystko. Nowa technologia uruchomiona jako pierwszy kraj w Europie i teraz, wykorzystując 5G jeszcze bardziej odskoczą.

 4. blower pisze:

  Fajnie że technologia 5g tak szybko się rozwija i już znajduje pierwszych użytkowników.

 5. kooman pisze:

  To dopiero początek, jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem to w ciągu dwóch lat miliony użytkowników będą miały dostęp do 5G.

 6. Bartosz pisze:

  Można tylko Szwajcarom pozazdrościć życia w tak dobrze zorganizowanym kraju, otwartym światopoglądowo na rozwój technologiczny i innowacje.

Dodaj komentarz