Huawei Ascend P8 na pierwszym zdjęciu

W sieci pojawiło się zdjęcie, które rzekomo przedstawia następcę zaprezentowanego w maju bieżącego roku modelu Ascend P7. Jeśli na fotografii rzeczywiście uwieczniony został Huawei Ascend P8, to już wkrótce doczekamy się premiery kolejnego w asortymencie tej chińskiej firmy, stylowego smartfona.

Huawei Ascend P8 / fot. mydrivers

Huawei Ascend P8 / fot. mydrivers

Na chwilę obecną nie posiadamy zbyt wielu informacji na temat Huawei Ascend P8, jednak spekuluje się, że model ten zostanie wyposażony w 5,2-calowy wyświetlacz prezentujący obraz w rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli), który pokryty zostanie zakrzywionym szkłem, uzyskując w ten sposób efekt 2,5D. Moc obliczeniową ma z kolei zapewnić autorski procesor HiSilicon Kirin 930, który wytworzony zostanie w 16-nanometrowym procesie technologicznym FinFET i wykorzystywać będzie ARM big.LITTLE. Układ ma zostać wyposażony w cztery rdzenie główne ARM Cortex-A15 oraz cztery rdzenie pomocnicze zbudowane w oparciu o architekturę ARM Cortex-A7. Ponadto dzięki wsparciu dla technologii HPM (Heterogeneous Process Migration), wszystkie zastosowane rdzenie będą mogły pracować jednocześnie.

Co prawda nie znamy jeszcze daty premiery Huawei Ascend P8, jednak według doniesień z Państwa Środka, ta nastąpić ma podczas targów CES 2015, które rozpoczną się 6 stycznia w Las Vegas. Sugerowana cena detaliczna nadchodzącej nowości od Huawei, która obowiązywać będzie na rodzimym rynku producenta, podobno wyniesie 2999 juanów (w przeliczeniu około 1500 złotych).

źródło: mydrivers

Dodaj komentarz