Hisense A6. Naprawdę ciekawy smartfon z dwoma ekranami

Hisense A6 to jeden z najciekawszych smartfonów wystawionych nie tylko na stoisku producenta, ale również na całych targach w Berlinie. Smartfon ma wydajne podzespoły, choć jego największym atutem jest dodatkowy ekran umieszczony na tylnym panelu, który wykonany jest w technologii E-INK.

Smartfony z wyświetlaczami E-INK na tylnej ścianie nie są niczym nowym, gdyż pierwszy zadebiutował w 2012. Niemniej Hisense A6 został wydany w roku 2018, dzięki czemu na nowoczesne proporcje – 18:9 i to w przypadku dwóch wyświetlaczy.

Hisense A6 / fot. swiatandroid

Główny wyświetlacz w smartfonie Hisense A6 wykonany został w technologii AMOLED i charakteryzuje się rozdzielczością FHD+, a zatem 2160 x 1080 pikseli. Przekątna ekranu to natomiast 6.01” Dodatkowy, 5.61-calowy ekran wyświetla natomiast treści w rozdzielczości HD+.

Hisense A6 napędzany jest przez 8-rdzeniowy procesor Snapdragon 660, który składa się z czterech rdzeni Kryo 260 o częstotliwości taktowania 2,2 GHz i czterech rdzeni Kryo 260 z zegarem 1,8 GHz. Chip graficzny, którym jest w tym przypadku Adreno 512, otrzymał wsparcie ze strony 6-gigabajtowej pamięci RAM. Pamięć wbudowana wynieść ma natomiast 64 GB lub 128 GB. Ten zestaw zapewnia płynna prace systemu Android Oreo z interfejsem Vision UI.

Hisense A6 / fot. swiatandroid

Na tylnym panelu ulokowany został pojedynczy aparat główny 12 MP z podwójną detekcją fazy. Na froncie z kolei umieszczona została 16-megapikselowa kamera, która oprócz wykonywania Selfie pozwala a na odblokowanie telefonu.

Hisense A6 / fot. swiatandroid

Dodaj komentarz