Europejska cena Xiaomi Mi 9 ujawniona!

Właśnie poznaliśmy sugerowaną cenę detaliczną najnowszego smartfona marki Xiaomi. Model ten będzie kosztował połowę Samsunga Galaxy S10+ w wersji podstawowej, a zatem całkiem niewiele, mając na uwadze zastosowane podzespoły.

Najnowszy flagowy smartfon Xiaomi będzie dostępny w Europie za 469 euro w przypadku wersji podstawowej z 6 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej. Aby uzyskać więcej informacji na temat cen i dostępności smartfonów w Europie, będziemy musieli poczekać do niedzieli na konferencję prasową Xiaomi na Mobile World Congress w Barcelonie.

W Xiaomi Mi 9 jest wyświetlacz charakteryzujący się proporcjami 19:9, jak również przekątną 6.39”. Z uwagi na charakterystyczne wcięcie w kształcie kropli wody, jak również zastosowane proporcje, treści wyświetlane są w rozdzielczości 2280 x 1080 pikseli. Ekran został wykonany w technologii Super AMOLED. Ponadto producent postanowił ukryć ekran pod szkłem 2.5D. Warto jeszcze wspomnieć, że ekran pokrywa 90.7% powierzchni frontowego panelu. To, co jest jednak najistotniejsze w Xiaomi Mi 9 to implementacja czytnika linii papilarnych z czujnikiem nacisku. Proces odblokowywania rozpoczyna się po umieszczeniu palca na ekranie, który jest szybszy i bardziej energooszczędny w porównaniu do czujnika biometrycznego na wyświetlaczu w Xiaomi Mi 8 Transparent Explorer.

W Xiaomi Mi 9 zastosowany został najnowszy układ SoC firmy Qualcomm, a mianowcie Snapdragon 855, który ma na pokładzie zintegrowany modem 5G. Tenże układ składa się także z 8-rdzeniowego procesora z rdzeniem Kryo 485 o taktowaniu dochodzącym do 2.84 GHz, a także układu graficznego Adreno 640. Zastosowany modem 5G oferuje pobieranie danych z maksymalną prędkością dochodzącą do 2 Gbps, a wysyłanie z prędkością dochodząca do 316 Mbps. Oczywiście sam modem to nie wszystko, gdyż potrzebna jest jeszcze infrastruktura sieci komórkowych do obsłużenia takich szybkości. Do tego wszystkiego wspomnieć trzeba także o obecności do 12-gigabajtowej pamięci operacyjnej RAM typu LPDDR4X, a także 256-gigabajtowa pamięć na wszelkiego rodzaju pliki. W ofercie będą oczywiście także standardowe konfiguracje, aczkolwiek nadal bardzo wydajne: z 6 GB RAM i 128 GB, a także z 8 GB RAM i 128 GB. Smartfon pracuje pod kontrolą systemu Android 9.0 Pie z interfejsem MIUI 10.

Xiaomi Mi 9 oficjalnie. Piekielnie dobry i zarazem dobrze wyceniony flagowiec

Na tylnym panelu Xiaomi Mi 9 znajduje się aparat Sony IMX586, kwoty ma matrycę 48MP ze światłem f/1.75 i rozmiarem pojedynczego piksela 0.8 μm. Do tego dochodzi jeszcze technologia Quad Bayer. Nie da się ukryć, że to obecnie najlepszy sensor, mając na uwadze możliwości fotograficzne. Do tego dochodzi jeszcze optyczna stabilizacja obrazu (OIS). Drugi sensor ma rozdzielczość 12MP ze światłem obiektywu f/2.2 z rozmiarem pojedynczego piksela wynoszącym 1,0μm. Jego zadaniem będzie między innymi zaoferowanie podwójnego zbliżenia optycznego. Do tego oczywiście dojdzie jeszcze rozmywanie tła, przy efekcie bokeh. Trzeci, a zarazem ostatni obiektyw jest szerokokątny i charakteryzuje się otworem względnym f/2.2, pojedynczym pikselem 1,0μm i 16 milionami pikseli. Jest to Sony IMX481. Warto, abyście mieli na uwadze, że aparat obecny w Xiaomi Mi 9 został już oceniony przez DxOMark. I uzyskał łączny wynik na poziomie 107 punktów, co pozwoliło zająć mu trzecią pozycję.

źródło

Dodaj komentarz