Data premiery POCO F1 potwierdzona!

Już 22 sierpnia tego roku zadebiutuje POCO F1 – pierwszy smartfon marki POCO by Xiaomi. Jeśli zastanawiasz się, o jaki smartfon dokładnie chodzi, to mowa o Pocophone F1, o którym pisaliśmy w ostatnim tygodniu.

Kilka dni temu sub-marka POCO by Xiaomi zadebiutowała oficjalnie. Główny menedżer produktu firmy Xiaomi w Indiach, Jai Mani, opublikował notatkę, która sugeruje, że nadchodzący smartfon może być flagowym produktem przystępnym cenowo. Teraz już wiemy, że POCO F1 zadebiutuje 22 sierpnia tego roku. Prezentacja odbędzie się w Indiach. Informacje dotyczące prezentacji pochodzą z oficjalnej strony Poco India na portalu społecznościowym Twitter.

POCO F1 wyposażony zostanie w wyświetlacz charakteryzujący się rozdzielczością Full HD+ (2246 x 1080 pikseli) i przekątną niemal 6.2” (dokładnie 6.18”). Matryca zostanie wykonana w technologii IPS.

Smartfon napędzany jest przez najwydajniejszy SoC firmy Qualcomm, jakim jest Snapdragon 845. Qualcomm Snapdragon 845 składa się z ośmiu rdzeni Kryo 385 (cztery bazują na ARM Cortex-A75 o taktowaniu do 2.8 GHz, a cztery na ARM Cortex-A55 o taktowaniu do 1.8 GHz) i układu graficznego Adreno 630. Układ SoC wytworzony został w 10-nanometrowym procesie technologicznym FinFET.

Dodaj komentarz