CPU Turbo sprawi, że smartfony Huawei będą jeszcze szybsze

Zaprezentowany wczoraj Honor Note 10 jest pierwszym w ofercie producenta smartfonem, w którym zastosowano innowacyjną technologię CPU Turbo, której zadanie jest proste — wycisnąć maksymalna moc procesora, kiedy zachodzi taka potrzeba.

Honor Note 10 został wyposażony w system chłodzenia, który został nazwany przez producenta THENINE9. Ma on zapewnić 8-warstwowe rozpraszanie ciepła z układu mobilnego poprzez miedzianą rurkę o szerokości 5 mm. Huawei wspomina, że system chłodzenia umożliwia obniżenie temperatury procesora o 10 stopni, a to oznacza, że smartfon nie powinien się nagrzewać, nawet gdy jest intensywnie użytkowany podczas procesu ładowania.

Dlatego też producent zdecydował się na wykorzystanie nowej technologii — CPU Turbo, która spowoduje zwiększenie częstotliwości taktowania procesora (o nieokreśloną liczbę) i przy okazji zwolni pamięć RAM.

Honor Note 10 oficjalnie. W tym smartfonie wszystko jest ogromne

Jeśli chodzi o zwalnianie pamięci RAM, pozwoli to na ładowanie większej ilości zasobów zamiast odczytywania ich z pamięci flash (co może powodować chwilowe spowolnienie). Telefon jest standardowo wyposażony w 6 GB pamięci RAM, ale w sprzedaży będzie również w wersji 8 GB, więc powinien mieć mniej problemów związanych z pamięcią niż większość telefonów, ale nadal problem może występować.

Biorąc pod uwagę, że GPU Turbo zostało dodane jako aktualizacja oprogramowania do telefonów z układem Kirin 970 (i 960), spodziewamy się, że tak samo stanie się z CPU Turbo (będziemy musieli poczekać na oficjalne potwierdzenie i harmonogram od Huawei).

Dodaj komentarz