CES 2021: Honor Band 6 zaprezentowany

Chiński specjalista ds. Smartfonów i technologii Honor ogłosił globalną premierę swojej najnowszej inteligentnej opaski na internetowej konferencji prasowej pierwszego dnia CES 2021. Podobnie jak jego poprzednik Honor Band 5 – inteligentna opaska szóstej generacji to niedrogi, połączony inteligentny zespół, który będzie konkurował z takimi zespołami jak Mi Band 5, Realme Band i niedawno wprowadzony na rynek OnePlus Band.

Honor Band 6 nie jest całkowicie nowym produktem, ponieważ jest w sprzedaży na rynku chińskim od miesięcy. Ale od tego czasu do CES 2021 wiele się zmieniło w przypadku Honoru, który jest teraz na najlepszej drodze do uniezależnienia się od Huawei.

Honor Band 6 prawdopodobnie będzie wyceniony na około 35 euro, czyli mniej więcej tyle samo, co poprzedni model, Honor Band 5, który sprzedawał się za 39,99 euro, kiedy został wydany.

Specyfikacje Honor Band 6, kluczowe funkcje

Honor Band 6 oferuje jeden z największych ekranów, jakie można znaleźć na inteligentnej opasce. Ten panel AMOLED ma 1,47 cala średnicy i może pochwalić się rozdzielczością 194 x 364 pikseli i gęstością PPI 282. Honor Band 6 ma certyfikat IP68 w zakresie wnikania wody i pyłu. Producent obiecuje 14 dni żywotności baterii, która skraca się do 10 dni w przypadku „intensywnego użytkowania”. 

Kluczowe cechy opaski Honor Band obejmują czujnik SpO2 do pomiaru poziomu tlenu we krwi oraz monitor pracy serca oparty na zastrzeżonej technologii Huawei TruSeen 4.0. Dzięki tej technologii jednomacierzowy optyczny odbiornik światła zostaje zastąpiony konfiguracją z podwójną matrycą w celu zwiększenia obszaru zbierania światła. Zasadniczo czujniki optyczne wychwytują więcej światła, a jednocześnie są dokładniejsze.

Honor Band 6 oferuje również funkcję monitorowania snu, analizując rytm i wzorce snu za pomocą technologii TruSleep (firmy Huawei) i oferuje ponad „200 spersonalizowanych wskazówek dotyczących jakości snu”. Monitorowanie stresu (technologia Huawei TruRelax) i monitorowanie cyklu miesiączkowego są również dostępne.

Połączona inteligentna opaska zaprojektowana dla sportowców

Żadna marka nie może wypuścić opaski na rękę lub monitora fitness bez funkcji związanych ze sportem. Honor nie jest tu wyjątkiem i oferuje 10 różnych trybów ćwiczeń, od biegania w pomieszczeniu lub na zewnątrz, jazdy na rowerze w pomieszczeniu lub na zewnątrz, pływania i wiosłowania.

Opaska jest również w stanie automatycznie wykryć 6 rodzajów ćwiczeń, dzięki czemu możesz rejestrować swoje wyniki i wydajność od samego początku. Na przykład Honor Band 6 pozwala obliczyć osobiste strefy tętna, aby poprawić wyniki treningu, znajdując najlepsze strefy dla spalania tłuszczu i poprawy wytrzymałości.

Wreszcie ostatnia funkcja o nazwie SWOLF ma na celu ocenę Twojej efektywności pływania poprzez identyfikację i rejestrowanie Twoich uderzeń podczas monitorowania tętna. Logicznie rzecz biorąc, skuteczność wszystkich tych środków i ogromne obietnice producenta sprzedawane jako naukowe i medyczne będą wymagały niezależnych testów i weryfikacji.

Dodaj komentarz