CES 2019: Zadebiutował HiSense U30 ze Snapdragonem 675, ekranem O-Infinity i aparatem 48MP (Samsunga)

HiSense U30 jest najnowszym smartfonem w ofercie chińskiego producenta, w którym zastosowany został nowy układ SoC firmy Qualcomm, aparat o imponującej liczbie megapikseli, a także wyświetlacz O-Infinity.

HiSense U30 jest jednym z nielicznych smartfonów z otworem w wyświetlaczu (na kamerę do Selfie oczywiście). W przeciwieństwie do Huawei Nova 4 , Samsunga Galaxy A8s i Honor View 20, które były szumnie zapowiadane, HiSense U30 został ogłoszony bez szumu medialnego właśnie podczas CES. Zanim zobaczycie dokładnie jak wygląda, zapoznajcie się ze specyfiakcją techniczna, gdyż ta jest naprawde dobra.

Według karty specyfikacji HiSense U30 wykorzystuje układ SoC Qualcomm Snapdragon 6150, a zatem następcę obecnego Snapdragona 670 ogłoszonego w sierpniu 2018 roku. Musicie jednak wiedzieć, że w rzeczywistości jest to Snapdragon 675, gdyż wspomniana wyżej nazwa jest wyłącznie wewnętrzna. Nie zmienia to jednak faktu, że obecny jest w nim 8-rdzeniowy procesor o taktowaniu 2.0GHz.

Do tego wspomnieć trzeba także o obecności nawet 8-gigabajtowej pamięci operacyjnej RAM typu LPDDR4X, a także 128-gigabajtowa pamięć na wszelkiego rodzaju pliki. Do sprzedaży trafi także wersja z 6GB RAM. Jednak w obu przypadkach nie będzie można rozszerzyć pamięci wbudowanej.

Oprócz wspomnianego już otworu, mamy do czynienia z wyświetlaczem z zaokrąglonymi narożnikami, który charakteryzuje się przekątną 6.3”. Wszelkiego rodzaju treści wyświetlane są w rozdzielczości FHD+, a dokładniej 2340 x 1080 pikseli. Jest to ekran O-Infinity dostarczony przez firmę Tianma.

Na tylnym panelu znajduje się podwójny aparat. Główny to aparat ma matrycę 48MP i jest firmy Samsung. Jak wynika z przekazanych informacji przez XDA, jest to ISOCELL Bright GMI. W czujniku tym zastosowano piksele o wielkości 0,8 mikrometra, co pozwala urządzeniu osiągnąć bardzo wysoką rozdzielczość z małymi chipami na tyle, że można je znaleźć w smartfonach. Firma twierdzi, że nawet jeśli użytkownik obniży rozdzielczość, nadal zachowa wrażliwość na światło o wartości 4 razy większej niż sam piksel. Jest to ważne, ponieważ małe piksele zwykle nie są dobre w słabym świetle. Do tego jest jeszcze wsparcie ze strony algorytmów sztucznej inteligencji.

Selfie dedykowana została kamera 20MP z oprogramowaniem upiększającym i funkcja odblokowania – Face Unlock. Jako zabezpieczenie, zastosowano także czytnik linii papilarnych umieszczony na tylnym panelu.

Na dolnym obrzeżu znajduje się złącze USB typu C, przy wykorzystaniu którego możliwe jest naładowanie akumulatora o pojemności 4500 mAh. Oczywiście ze wsparciem technologii szybkiego ładowania – Qualcomm Quick Charge 4.0.

HiSense U30 pracuje w oparciu o system Android 9 Pie z interfejsem producenta Vision UI 6.

Premiera HiSense U30 zaplanowana została na marzec 2019. Na ten moment ceny nie zostały jeszcze ujawnione.

źródło (1, 2)

Dodaj komentarz