Aplikacja mPay, zintegrowana z HMS, dostępna w Huawei AppGallery

mPay, aplikacja do płatności mobilnych, jest już dostępna w sklepie z aplikacjami Huawei AppGallery. Aplikacja jest w pełni zintegrowana z Huawei Mobile Services, dzięki czemu jest dostępna również na najnowszych smartfonach Huawei opartych o autorski ekosystem marki. Aplikację można pobrać na modele Huawei Mate 30 Pro, Mate Xs, smartfony z serii P40 oraz najnowsze – Y6p i Y5p, a także tablety Huawei MatePad Pro i MatePad T8. Aplikacja działa również na smartfonach Huawei opartych o Google Mobile Services.


– Pełna integracja tej aplikacji z HMS zapewnia użytkownikom naszych najnowszych smartfonów jeszcze większy wachlarz płatności mobilnych, w tym zakup biletów komunikacji miejskiej, biletów kolejowych, uiszczanie opłat za parking i wiele innych. Jesteśmy dumni, że tak ważny gracz płatności mobilnych w Polsce dołączył do AppGallery – mówi Witold Walczak, dyrektor rozwoju ekosystemu
w Huawei CBG Polska.

– Strategia rozwoju mPay opiera się na konsekwentnej pracy nad ułatwianiem życia użytkownikom naszej aplikacji. Cieszy nas, że dzięki współpracy z Huawei możemy docierać do nowych beneficjentów zapewnianych przez nas udogodnień. Jedna aplikacja, bardzo wiele możliwości. Poza zakupem biletów komunikacyjnych i regulacją płatności za parking, możemy doładować telefon i grę, zapłacić za usługę VOD, nabyć wejściówki do atrakcyjnych miejsc, bez konieczności stania w kolejce, czy przekazywać środki finansowe pomiędzy użytkownikami. W ostatnim czasie stworzyliśmy również możliwość wsparcia „od ręki” akcji charytatywnej na rzecz medyków poprzez grę mPay Hero i cegiełki dostępne w aplikacji. Ten rok będzie wyjątkowy w kwestii dalszego rozwoju naszej oferty – mówi Krzysztof Hejduk, Prezes Zarządu mPay S.A.

W sklepie Huawei AppGallery w tej chwili znajduje się już blisko 1000 polskich aplikacji. Każdego miesiąca ze sklepu korzysta ponad 390 milionów aktywnych użytkowników na całym świecie. Sklep jest częścią ekosystemu Huawei Mobile Services, w skład w którego wchodzą też takie usługi jak Chmura, Przeglądarka i Motywy. Kluczem do ekosystemu HMS jest ID Huawei, czyli cyfrowy identyfikator użytkownika umożliwiający szybki i łatwy dostęp do usług na urządzeniach Huawei.

mPay to wiodący i jednocześnie najdłużej działający na polskim rynku dostawca rozwiązań z obszaru m-płatności. Od 2003 roku tworzy i rozwija innowacyjne instrumenty, które umożliwiają realizację transakcji finansowych za pomocą urządzeń mobilnych. Flagowym produktem spółki jest aplikacja mPay. Spółka jest koncesjonowanym agentem rozliczeniowym, posiada licencję KIP i uprawnienia do prowadzenia rachunków rozliczeniowych dla klientów oraz wydawania instrumentów płatniczych,
w tym kart debetowych. mPay S.A. jest notowana na warszawskiej giełdzie (NewConnect).

Huawei jest drugim największym producentem smartfonów na świecie – awansował na tę pozycję w połowie 2018 roku. Usługi i urządzenia Huawei dostępne są w ponad 170 krajach, docierając do ponad 1/3 ludzkości. Firma posiada 16 centrów badań i rozwoju w różnych częściach świata, m.in. w Niemczech, Szwecji, Rosji, w Indiach i Chinach. Huawei Consumer Business Group jest jedną z trzech grup biznesowych Huawei i odpowiada za szerokie portfolio produktowe, w tym smartfony, laptopy, tablety i wearables, a także domowe routery oraz usługi w chmurze.

Dodaj komentarz