Warning: Illegal string offset 'session_data' in /home/swiatand/domains/swiatandroid.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-publish/init.php on line 30
» Sprawdź jakie telefony preferują użytkownicy (raport AnTuTu)

Sprawdź jakie telefony preferują użytkownicy (raport AnTuTu)

Pierwszy kwartał 2021 roku dobiegł końca w mgnieniu oka. Tej kwitnącej wiosny AnTuTu opracowało raport preferencji użytkowników w pierwszym kwartale 2021 roku na podstawie danych zebranych z aplikacji AnTuTu. Jakie telefony komórkowe preferują użytkownicy AnTuTu? Rzućmy okiem na listę rankingową.

Należy zauważyć, że lista rankingowa preferencji użytkowników AnTuTu jest oparta na konfiguracji telefonów, więc nie reprezentuje preferencji dla całego rynku telefonów z systemem Android.

Rozmiar ekranu

Globalne preferencje użytkowników dotyczące telefonów z systemem Android, IV kwartał 2020 r

W I kwartale 2021 roku 6,5-calowy ekran nadal dominował na rynku międzynarodowym, ale jego udział zmniejszył się o 0,7% do 16% w porównaniu z IV kwartałem 2020 roku. Mimo to nadal był to największy udział.

Ekran o przekątnej 6,7 cala, zajmujący drugie miejsce, nadal rósł do 15,3% w I kwartale 2021 r., Co stanowi wzrost o 1,4% z 13,9% w zeszłym roku. Nie nastąpił dalszy wzrost, ale jest to znaczący znak, że udział w rynku telefonów komórkowych tej wielkości wzrastał.

Biorąc pod uwagę nowe telefony wypuszczane obecnie na całym świecie, rozmiar ekranu telefonów komórkowych będzie wynosił co najmniej 6,5 cala lub więcej. Oprócz produktów z małymi ekranami takich jak iPhone 12 mini i iPhone 12, telefony z Androidem, nawet w wersji standardowej, nie będą już miały małych ekranów. Z wyjątkiem różnicy sprzętowej, rozmiar ekranu i jakość standardowych wersji są zasadniczo takie same jak w wersjach Pro. W końcu do produkcji małych ekranów potrzebna jest osobna linia produkcyjna, a to, czy koszt i rynek zaakceptuje to, pozostaje do przetestowania. Lepiej jest wprowadzić zmiany w konfiguracji wewnętrznej, która pozwoli zaoszczędzić pieniądze, czas i pracę.

Rozdzielczość ekranu

Globalne preferencje użytkowników dotyczące telefonów z systemem Android, IV kwartał 2020 r

Według listy rankingowej opublikowanej w IV kwartale 2020 r. Telefony o rozdzielczości ekranu 1080 × 2400 stanowiły 13,3%, czyli ponad 200% liczby w III kwartale 2020 r. Jednak w I kwartale 2021 r. Ta rozdzielczość ekranu stanowiła niesamowite 31,1%; to znaczy, że ponad jedna trzecia telefonów przyjęła taką rozdzielczość ekranu. Jednak rozdzielczość wyświetlania 1080 * 2400 można bezpośrednio przetłumaczyć jako szerokość i wysokość ekranu; innymi słowy, różnica w rozdzielczości jest w rzeczywistości luką między rozmiarami ekranu.

Jednak rozdzielczość telefonu komórkowego jest stopniowo poprawiana do 2K w tym roku. Niektóre telefony z wyższej półki mają nawet rozdzielczość 3K, a wszystkie obsługują wysoką częstotliwość odświeżania 120 Hz. Co więcej, opracowywane są również ekrany o racjonalnej częstotliwości odświeżania w zakresie od 1 Hz do 120 Hz. Nie jest to możliwe dzięki ekranom Samsunga, ale mogą to osiągnąć niektórzy chińscy producenci.

Jako pierwszy element, który zadowoli oczy użytkowników, bezprecedensową uwagę przyciągnęła poprawa rozdzielczości ekranu w telefonach komórkowych.

Marka procesora

Globalne preferencje użytkowników dotyczące telefonów z systemem Android, IV kwartał 2020 r

Pod względem marki procesorów Qualcomm utrzymał pierwsze miejsce, choć jego udział spadł nieznacznie o 0,6% do 57,9% w porównaniu z IV kwartałem ubiegłego roku.

MediaTek uplasował się na drugim miejscu w tym kwartale, a jego udział spadł o 0,4% w porównaniu z czwartym kwartałem ubiegłego roku. Samsung nadal zajmował 3 miejsce, a jego udział wzrósł o 1,2% w porównaniu z czwartym kwartałem ubiegłego roku. Według danych udziały w rynku utracone przez Qualcomm i MediaTek przejmują Samsung Exynos.

Z powodu ograniczenia udział w rynku chipów Hisilicon Kirin firmy Huawei spadł ponownie o 1,7% do 10,6% w I kwartale 2021 r. Nic dziwnego, że większość chipów Kirin została wprowadzona na rynek chiński i co stanie się z Hisilicon Kirin w przyszłości jest nadal nieznany.

Rdzenie procesorów

Globalne preferencje użytkowników dotyczące telefonów z systemem Android, IV kwartał 2020 r

Telefony komórkowe ośmiordzeniowe stanowiły 96,7%, co oznacza wzrost o 0,4% w porównaniu z czwartym kwartałem ubiegłego roku. Nie wzrosło zbytnio, ale ogólny odsetek opowiedział całą historię. W końcu proces od 90 +% do 100% zawsze był trudny, nie mówiąc już o 100% udziale w rynku światowym, co zajmie trochę więcej czasu.

Co ciekawe, udział telefonów ośmiordzeniowych wzrósł o 0,4%, a łączny udział utracony przez pozostałe modele wyniósł dokładnie 0,4%. Prawdopodobnie jest tak, że udział w rynku jest połykany kęs po kęsie.

RAM

Globalne preferencje użytkowników dotyczące telefonów z systemem Android, IV kwartał 2020 r

W porównaniu z czwartym kwartałem ubiegłego roku udział 8G RAM ponownie wzrósł o 1,7%, a następnie 12G RAM (o 0,9%). Udziały 6G RAM i 4G RAM spadły odpowiednio o 1,9% i 0,6%. Wzrost jest w zasadzie równy spadkowi.

Minimalna konfiguracja flagowych telefonów to niewątpliwie 8G RAM, a następnie 12G RAM. Niespodziewanie ROG Phone 5 Asusa jest wyposażony w 18G RAM. W oparciu o taki standard telefony 4G i 6G RAM mogą być tylko smartfonami klasy podstawowej; w przeciwnym razie mogą działać słabo.

Pamięć wewnętrzna

Globalne preferencje użytkowników dotyczące telefonów z systemem Android, IV kwartał 2020 r

Jeśli chodzi o pojemność pamięci, udział 128 GB ROM wzrósł do 46% w I kwartale 2021 roku, o 0,5% więcej niż w IV kwartale ubiegłego roku. 

Udział pamięci ROM o pojemności 256 GB również wykazał znaczny wzrost, o 1,5% do 13,5% w porównaniu z czwartym kwartałem ubiegłego roku. Największy wzrost w zestawieniu wskazał telefon z 256 GB ROM.

Z kolei 64 GB ROM i 32 GB ROM spadły najbardziej gwałtownie, odpowiednio, o 1,4% i 0,7%.

Nie było to zaskakujące. Teraz, gdy pamięć RAM wzrosła do 18G, zwiększy się również pojemność pamięci telefonów komórkowych. Co więcej, cena telefonu komórkowego wyposażonego w główny aparat o rozdzielczości 100 milionów pikseli oscyluje w granicach 2000 RMB. W dobie filmów o wysokiej rozdzielczości, wysokiej rozdzielczości i dużej liczbie klatek na sekundę zwiększenie pojemności pamięci jest nieuniknione.

Wersje Androida

Globalne preferencje użytkowników dotyczące telefonów z systemem Android, IV kwartał 2020 r

Jak widać na diagramie dystrybucji, Android 10 nadal dominował na rynku w I kwartale 2021 roku, ale jego udział spadł o 14,1% do 63,9% w porównaniu z IV kwartałem ubiegłego roku, ponieważ użytkownicy telefonów komórkowych wolą Androida 11 bardziej.

Odsetek Androida 11 wzrósł o 17,7% w porównaniu z czwartym kwartałem ubiegłego roku. Oprócz Androida 11 wszystkie inne wersje Androida spadły o ten sam procent – 17,7%, w porównaniu z czwartym kwartałem ubiegłego roku.

Co to znaczy? Nie tylko producenci telefonów gonią za Androidem 11, ale użytkownicy również szybko się aktualizują. Oba są dobre dla bezpieczeństwa i funkcji telefonów komórkowych.

Powyższe jest ogólnym obrazem globalnej listy rankingowej preferencji użytkowników AnTuTu w I kwartale 2021 r. Z danych z 2020 r. Wynika, że ​​telefony komórkowe stają się szybsze, lepsze, mocniejsze, większe, bezpieczniejsze i bardziej stabilne. To także nieunikniony trend rozwoju technologicznego. 

Należy ponownie zauważyć, że lista rankingowa przedstawia jedynie preferencje użytkowników AnTuTu , a nie rozkład konfiguracji całego rynku telefonów komórkowych z systemem Android.

Dodaj komentarz