Oficjalne stanowisko OnePlus w sprawie Oppo

Pisałem Wam kilka dni temu o prawdopodobnie wielkiej mistyfikacji chińskiej firmy, która pokazała OnePlus One. Według kilku informacji marka OnePlus to tak naprawdę zupełnie zależna od Oppo firma. Takie rozwiązanie jest bardzo logiczne, ponieważ Oppo nie chciało obniżać cen swoich smartfonów, ale jednocześnie zamierzało nawiązać walkę z Xiaomi i tanimi produktami tego producenta. Teraz już wiemy jakie jest oficjalne stanowisko OnePlusa.

OnePlus / Źródło: gizchina.com

OnePlus / Źródło: gizchina.com

Ekipa Gizchina.com odstała od OnePlus’a oficjalną odpowiedź w tej sprawie i brzmi ona tak:

“Rozumiemy to zamieszanie wokół OnePlus’a. Ale jak mówiliśmy od samego początku, OnePlus to oddzielna firma, która ma wspólnych inwestorów razem z Oppo. Jednym z nich jest OPPO Electronic. Jednak OPPO Electronic to firma skupiająca się na inwestycjach i to nie jest to samo co Oppo Mobile. OnePlus oczywiście rozmawia również z innymi inwestorami.”

Należy jeszcze dodać, że chińskie źródła podają iż Oppo Electronic ma aktualnie 100% firmy OnePlus. Co o tym wszystkim myślicie? OnePlus to rzeczywiście oddzielna firma czy tylko próbują nam tak wmówić?

Źródło: gizchina.com

12 komentarzy do tej pory.

 1. marcin napisał(a):

  a jakie to ma znaczenie??? po co pisać taki bezwartościowy artykuł???

 2. Jacob napisał(a):

  Tak szczerze to nie interesuje mnie czy jest to jedna firma czy dwie osobne, mają zrobić i wydać tani oraz “flagship kilerowy” smartfon 🙂

 3. karolsnopek5 napisał(a):

  Dokładnie przecież to mało ważne, ważne jest ze jest tani dobry sprzęt reszta się nie licY

  • MST napisał(a):

   A potem pojawi się nowa wersja androida z jakimś ciekawym ulepszeniem i jest problem bo sprzęt bez wsparcia i mało popularny, ale przy zakupie to się nie liczyło.

 4. MST napisał(a):

  Jeśli dziedziczy dobre geny od zoppo to spoko. Na zda już nawet dział założony.

Dodaj komentarz