Moto G Power i Moto G Stylus zapreentowane

Motorola wypuściła dwa nowe smartfony w ramach serii Moto G, potwierdzając pogłoski dotyczące tych dwóch urządzeń. Smartfony, o których mowa, to Moto G Power i Moto G Stylus i oba należą do ósmej generacji urządzeń Moto G, które podobno sprzedały się w ponad 100 milionach sztuk na całym świecie od czasu wprowadzenia na rynek ponad sześć lat temu. 

Jak sugerują nazwy, Motorola w Moto G Power kładzie nacisk na moc akumulatora, podczas gdy Moto G Stylus jest wyposażony rysik, schowany w dolnej prawej części urządzenia. 

Jeśli chodzi o specyfikacje, oba telefony są wyposażone w układ SoC Qualcomm Snapdragon 665 i 4 GB pamięci RAM i pracują pod kontrolą systemu Android 10. Są również wyposażone w 6,4-calowe wyświetlacze FullHD+ z przednimi aparatami umieszczonymi w otworze, ale na tym kończą się podobieństwa.

Cena i dostępność Moto G Stylus i Moto G Power

Zarówno Moto G Stylus, jak i G Power będą na razie dostępne tylko w Stanach Zjednoczonych. Moto G Stylus kosztuje 299,99 dolarów, podczas gdy G Power kosztuje 249,99 dolarów. 

Specyfikacja Moto G Stlus

Smartfon ma 128 GB natywnej pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć nawet o 512 GB poprzez dedykowane gniazdo kart microSD. Przedni aparat umieszczony w otworze wyposażony jest w 16-megapikselowy czujnik, a z tyłu znajduje się zestaw trzech obiektywów z 48-megapikselowym czujnikiem głównym z nagrywaniem wideo 4K, 16-megapikselowy aparat „akcji”, który może nagrywać filmy poziome podczas przechwytywania w układzie pionowym i 2-megapikselowy aparat makro. 

Energię dostarcza akumulator o pojemności 4000 mAh, a funkcje łączności obejmują dwuzakresowe Wi-Fi i Bluetooth 5.0, ale bez NFC. 

Specyfikacja obejmuje także rysik, którego można używać do dodawania znaków wodnych, rysowania doodli lub robienia szybkich notatek i udostępniania ich kontaktom. Niestety, rysik nie jest wyposażony w mechanizm wyskakujący,

Specyfikacja Moto G Power

Z drugiej strony Moto G Power ma 64 GB natywnej pamięci, ale obsługuje również karty microSD. Podczas gdy przedni aparat pozostaje taki sam, konfiguracja tylnego w  Moto G Power obejmuje 16-megapikselowy aparat podstawowy, 8-megapikselowy aparat ultraszerokokątny i 2-megapikselowy sensor do zdjęć makro. 

Funkcje łączności pozostają oczywiście takie same, ale G Power oferuje większą baterię o pojemności 5000 mAh. 

Jednak oba telefony mają tylko 10W szybkie ładowanie, co sugeruje, że pełne naładowanie Moto G Power zajmie sporo czasu. Oba smartfony są również wyposażone w fizyczny czujnik odcisków palców, który jest umieszczony na tylnym panelu (w logo), obok pionowo ustawionych kamer w lewym górnym rogu.

Dodaj komentarz