AGM X1 w naszej redakcji (wideo)

Do naszej redakcji zawitał AGM X1, czyli kolejny smartfon o podwyższonej odporności na czynniki zewnętrzne. Patrząc na kartę specyfikacji technicznej, model ten zapowiada się naprawdę znakomicie. Jest też bardzo ładny.

AGM X1 prezentuje się naprawdę świetnie. Estetycznie wykonana obudowa w kolorze niebieskim została należycie spasowana. Jest ona matowa dzięki czemu nie tylko nie zbiera odcisków palców, ale także nie ślizga się dłoni. W tym miejscu warto jeszcze dodać, że obudowa tego modelu spełnia normy standardu IP68, co oznacza, że smartfon może przebywać pod wodą do 30 minut na głębokości do 1,5 metra.

AGM X1_2

Za wydajność w AGM X1 odpowiada 8-rdzeniowy Snapdrangon 617 o częstotliwości taktowania 1,5 GHz oraz 4-gigabajtowa pamięć RAM. Magazyn danych natomiast stanowi pamięć wbudowana o pojemności 64 GB (możliwość rozbudowy przez hybrydowy slot o maksymalnie 128 GB). Taka konfiguracja ma zagwarantować płynne działanie Androida 5.1 Lollipop, który prezentowany jest w rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli), na 5.5-calowym wyświetlaczu wykonanym w technologii AMOLED.

AGM X1_3

Na pokładzie AGM X1 zagościł 13-megapikselowy aparat główny z podwójnym obiektywem, występujący w towarzystwie podwójnej diody LED. Pozostała specyfikacja techniczna X1 obejmuje 5-megapikselową kamerę frontową oraz pakiet rozwiązań komunikacyjnych, w tym: Wi-Fi, Bluetooth, GPS, NFC, port microUSB, hybrydowy slot (microSIM + nanoSIM lub microSIM + microSD do 128 GB) i modem 4G LTE.

Konfigurację smartfona o wymiarach 163.5 x 78.7 x 11.88 mm dopełniają akumulator o pojemności 5400 mAh z funkcją szybkiego ładowania oraz czytnik linii papilarnych, ulokowany pod ekranem.

Dodaj komentarz